Subscribe to Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Żorach Subscribe to Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Żorach's comments

Obiekty rekreacyjne

>> Powrót do działu Obiekty Bractwa <<

Na terenie przyległym do polowej strzelnicy w lesie „Dębina” znajduje się wybudowany i urządzony przez Bractwo obiekt rekreacyjny o nazwie potocznej „STRZELNICA”.
Lokalizacja i dojazd tak jak do strzelnicy.
Obiekt składa się z drewnianych budowli typu traperskiego, które podczas imprez sportowych oraz rekreacyjnych, spełniają funkcje pomocnicze, takie jak część organizacyjna imprezy, zaplecze gastronomiczne, część ogniskowa.

Służą temu:

dsc_0080.jpg

  1. wigwam drewniany z centralnie umieszczonym ogniskiem oraz stołami i ławami dla biesiadników
  2. 11.jpg

  3. bufet zadaszony z miejscem wydawania posiłków i barem dla gości,
  4. 5.jpg

  5. pomieszczenie zadaszone o charakterze schronu oraz leśny sanitariat.

Obiekty były wybudowane i modernizowane w różnym okresie. Największym obiektem jest drewniany wigwam, wybudowany w roku 1998 przez samych braci kurkowych i ich firmy, wyposażony w część użytkową przez służby miejskie.
W roku 2004 odbudowano drewniany bufet z barem, który ze względu na długoletnie użytkowanie uległ degradacji, tym razem z lepszą i trwalszą konstrukcją.
Schron drewniany, to najstarszy obiekt drewniany pochodzący jeszcze z pierwszego urządzania strzelnicy. Obiekt ten jest stale naprawiany i obecnie myśli się o jego całkowitej przebudowie.
Strzelnica „Dębina” jest obiektem sportowo- rekreacyjnym znanym i cenionym nie tylko w Żorach, ale i w całym kraju, a także wśród strzelców z innych krajów europejskich.
Jej walory wypoczynkowe i wyjątkowość estetyczna a także funkcjonalność, powoduje bardzo dużą popularność w społeczeństwie.
Między innymi w oparciu o ten obiekt sportowo- rekreacyjny Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Żorach prowadzi swoją szeroką działalność społeczną.

>> Powrót do działu Obiekty Bractwa <<