Subscribe to Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Żorach Subscribe to Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Żorach's comments

Siedziba Bractwa

>> Powrót do działu Obiekty Bractwa <<

[slideshow id=12]

Siedziba Bractwa mieści się w dolnej kondygnacji pawilonu należącego do Hotelu Żory przy Alei Wojska Polskiego 4. Wejście do siedziby znajduje się przy drodze wiodącej do zaplecza hotelu naprzeciw wejścia na korty tenisowe.

Siedziba składa się z kilku pomieszczeń o łącznej powierzchni 160 m2. Znajdują się tam pomieszczenia: sala recepcyjna, zaplecze barowe, salka pamięci, sekretariat oraz hol z zapleczem sanitarnym.
Siedziba jest bogato wyposażona w pamiątki. Wiszą tam portrety, tarcze honorowe, zdjęcia i pamiątki. W salce pamięci przechowuje się sztandary, trofea i cenniejsze pamiątki. Sala taneczna urządzona jest alternatywnie ze strzelnicą pneumatyczną w sąsiednim pomieszczeniu.

Siedziba powstała w latach 1997-98 przez przebudowę i adaptację pomieszczeń magazynowych dawniejszej stołówki hotelu robotniczego. Prace były prowadzone z wybitnym zaangażowaniem finansowym i rzeczowym braci kurkowych. Wielu z nich włączyło do prac, na zasadzie nieodpłatnej pomocy, swoje własne firmy. W efekcie tej społecznej pracy, zaangażowanie finansowe w wysokości 100 tys. zł dało obiekt o wartości budowlanej szacowanej na 800 tys zł. Podobnie zdobywano i wykonano wyposażenie siedziby.
Otwarcie nastąpiło w roku 1998 na 5- lecie powojennej historii Bractwa. Lokal siedziby utrzymywany jest społecznie przez członków Bractwa. Siedziba jest obiektem używanym do zebrań, spotkań, zabaw i uroczystości.

>> Powrót do działu Obiekty Bractwa <<